تبلیغات
آموزش خیاطی - وبلاگ خیاطی - مطالب هفته چهارم خرداد 1394

آموزش رایگان خیاطی

آموزش دوخت کیسه سبزی

یکشنبه 31 خرداد 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

آموزش دوخت کیسه سبزی

برای دوخت کیسه سبزی احتیاج به 30 سانت پارچه ضد آب و یا مشماهایی که برای سفره استفاده میکنیم لازم است . عرض 140 سانتی متر هست که از وسط نصف میشود دو تا 70 سانتی متر بدست می آید . از وسط تا میخورد و روی همدیگر قرار میگیرد . بعد خط طرفین را دوخت ساده میرویم . برای آستر هم به همین شکل از پارچه های نخی ، چلوار یا حوله ای . دو تا قسمت پارچه درست میکنیم برای نواری که میخواهیم سر کیسه بدهیم که بوسیله بندک جمع شود با طول 30 و عرض 20 سانتی متر درست میشود یکی را در قسمت بالا و دیگری در قسمت پایین آستر قرار میدهیم و بعد تا میزنیم و دو تا خط طرفین را دوخت میزنیم فقط قسمت بالا حدود 3 یا 4 سانت دوخت نمیزنیم .( بخاطر بندک ها ) آستر را در داخل قرار میدهیم و نوار کناری روی رویه انداخته میشود سنجاق زده و ثابت نگه داشته میشود یک سانت زاپاس گذاشته و دوخت ساده ، بندکی که حاضر کردیم با استفاده از سنجاق از داخل حفره رد میکنیم و کیسه سبزی آماده میشود .


   ادامه آموزش دوخت کیسه سبزی


آموزش دوخت شومیز زنانه

یکشنبه 31 خرداد 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

آموزش دوخت شومیز زنانه

برای دوخت شومیز زنانه از الگوی پایه بالا تنه استفاده میکنیم . الگوی پایه را روی یک تیکه کاغذ زیرش قرار داده قسمت سرشانه پشت را روی سرشانه جلو طوری وصل میکنیم که در گوشه گردن دو تا سر شانه با هم مماس باشد و از طرف حلقه یک سانت روی هم باشد .

   ادامه آموزش دوخت شومیز زنانه


آموزش دوخت دستمال داخل سبد نان


برای برش دستمال سفره یه مربع درست میکنیم با اضلاع 40 سانتی متر بعد از برش زدن دور تا دور آن یک خط برای تا شدن ایجاد میشود و به دو قسمت تقسیم میشود . مربع تا میخوره و به صورت یک مستطیل درست میشود . مجددا وسط این مستطیل خط کشیده میشود .و به دو قسمت تقسیم میشود و تا میزنیم و در اصل چهار تا میشود مجددا از قطر مربع پارچه را تا میزنیم مطابق شکل از ضلع سمت چپ بالا 6 سانتی متر داخل میشویم 9 سانتی متر پایین تر میاییم .حالت آ با کلاه مطابق شکل هلال میکشیم . برای هلال کردن نوک این دستمال 3 سانت بالا میرویم و هلال میکشیم و قسمت هایی که هلال خورده شده قیچی میخورد .و برای درست کردن نوار دور پارچه مربعی که در شکل مشاهده میکنید و خط های موازی میکشیم و برش زده و دوخت میزنیم .


   ادامه مطلب


دوخت کاور روی قوری

یکشنبه 31 خرداد 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

دوخت کاور روی قوری

برای درست کردن روی قوری بعد از دو لا تا کردن پارچه به طول 22 سانت و عرض 8 سانتی متر برای درست کردن هلال قسمت اول ضلع سمت چپ مستطیل نصف میشود و بعد 5 سانتی متر داخل میشویم و به همین شکل برش میزنیم بعد از برش زدن طبق شکلی که هست به دست می آید که چهار تا از این الگو لازم است چهار تا رویه و آستر و چهار تا پشم شیشه . برای روی قوری مجددا پارچه را تا میزنیم روی دو لای بسته به طول 22 و عرض 14 سانتی متر مجددا برای گرد کردن قسمت بالای قوری از زاویه سمت راست 4 سانتی متر داخل میشیم و اززاویه سمت چپ بالا 5 سانتی متر داخل میشیم و انحنا کشیده میشود و قیچی زده میشود . دو تا از نیمداره روی پارچه اصلی دو تا آستر و دو تا پشم شیشه . برای گذاشتن نوار به طول 3 سانت برش زده و تا میزنیم و در نهایت اتو بعد روی رو قوری که هر سه تیکه را بر روی هم قرار دادیم طوری که دو لای باز به طرف لبه پارچه باشد و یک دوخت روی آن انجام میدهیم و در نهایت لبه پایین را تا زده و دوخت انجام میدهیم .

   ادامه مطلب


آموزش دوخت دامن لنگی

یکشنبه 31 خرداد 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

آموزش دوخت دامن لنگی

برای درست کردن این دامن مستطیلی به طول قد دامن و به عرض 1/4 باسن به اضافه 1 یک مستطیل درست میکنیم . بعد 12 سانتی متر پایین تر میاییم یک خط میکشیم خط وسط جلو از این خط یک چهارم کمر به اضافه 1 به سمت داخل میرویم کلا جلوی دامن به اضافه 1 میکنیم و برای قسمت پشت منهای 1 .
برای پایین چهار تا ده سانتی متر داخل میشویم . خط را به باسن وصل میکنیم خط اریب با خط مستقیم باید هم اندازه باشد .اضافه را که بصورت هلال هست برش میدهیم .
برای قسمت پشت مستطیلی به طول قد دامن و به عرض یک چهارم باسن منهای 1 ، برای قسمت پشت یک و نیم سانت داخل میرویم برای گودی کمر است 18 سانت به طرف پایین میاییم و یک و نیم سانت را به 18 وصل کنیم که این قسمت در این دامن از بین میرود .برای درست کردن قسمت پشت که حالت فن است از خط یک و نیم سانت یک چهارم کمر منهای یک داخل میشویم مجددا 1/5 سانت بالا میرویم و خط اصلی را به صورت هلال وصل میکنیم .

   ادامه مطلب


آموزش الگوی شلوار قسمت پشت

برای قسمت پشت شلوار از کادر اولیه استفاده میکنیم هم جلو و هم پشت شلوار ، کاغذ را زیر الگوی جلو گذاشته و کادر را کپی می کنیم مستطیلی به طول قد شلوار و به عرض یک چهارم باسن منهای یک ، سه تا پنج سانتی متر برای گودی کمر بالا میرویم و طبق شکل خط میکشیم و به خط فاق وصل میکنیم . روی قسمت بالا 1/5 سانت یک خط موازی با خط کادر اولیه میکشیم یک چهارم کمر به اضافه 1 و به اضافه 3 فرود میاییم روی خط 1/5 سانتی که رفتیم . روی خط باسن یک چهارم باسن را به اضافه یک میکنیم و از کادر بیرون میزند این نقطه را به خط کمر وصل میکنیم . برای درست کردن قسمت فاق پشت از قسمت کادر 10 تا 14 سانتی متر و یا یک هشتم باسن منهای یک همین مقدار را بالا میرویم و به صورت هلال که در شکل نشان داده شده به هم وصل میکنیم . برای قسمت زانو یک چهارم دور زانو منهای نیم می کنیم ( برای قسمت جلو به اضافه نیم می کنیم ) از خط اتو به طرفین میاییم . برای قسمت دمپا یک چهارم دمپا به اضافه نیم از خط اتو به طرفین می رویم هر جایی که قرار گرفت داخل کادر یا بیرون کادر به زانو وصل میکنیم .


   ادامه مطلب


آموزش دوخت شلوار

یکشنبه 31 خرداد 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی خانم عمرانی ،آموزش خیاطی ،

آموزش دوخت شلوار

برای دوخت شلوار الگو را روی پارچه دو لا گذاشته از هر طرف 1/5 سانتی زاپاس یا جای دوخت گذاشته برش میزنیم قسمت های هلالی فاق جلو و پشت را قبل از دوختن اتو می زنیم تا شکل هلال برطرف شود بعد روی هم گذاشته و دوخت می زنیم بعد تمامی قسمت ها رو به همین طریق وصل می کنیم .   ادامه مطلب


درباره وبلاگ

جدیدترین متد خیاطی با کاربردی ترین آموزش های خیاطی _ به هنر خیاطی علاقه دارم و این وبلاگ رو به همین دلیل راه انداختم
لعیا

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :