آموزش رایگان خیاطی

آموزش دوخت تونیک

جمعه 5 تیر 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

آموزش دوخت تونیک

برای دوخت تونیک پارچه را دو لا تا زده از بالای پارچه 2 سانت پایین آمده خط میکشیم از این خط 7 سانتی متر داخل میشویم برای یقه بعد از خط 2 سانت 4 سانت پایین آمده خط میکشیم . از افتادگی شانه کنار حلقه 18 تا 22 سانتی متر برای بلندی حلقه ، خط کشیده ، خط سینه میشود عرض این مربع را به اندازه یک دوم دور سینه در نظر میگیریم . بین خط سینه و بین خط حلقه را نصف میکنیم و خط کارول بدست می آید و بقیه الگو طبق دی وی دی که کاملا مشخص میشود . روی دو لای بسته قسمت های مشخص شده رسم و برش داده میشود


   ادامه مطلب آموزش دوخت تونیک


آموزش دوخت بلوز مدل گره ای

برای دوخت بلوز مدل یقه گره ای از الگوی اولیه هم برای جلو و هم برای پشت لباس استفاده میکنیم از خط سینه 4 سانتی متر پایین تر میاییم خط میکشیم در امتداد این خط خطی به طرف بیرون رسم میکنیم بعد 8 سانتی متر پایین تر میاییم خط کشیده و از خط 4 سانتی متری که آمدیم روی این نقطه وصل میکنیم این نقطه برای گره قسمت جلو لباس است . خط کش را طوری گذاشته که یک زاویه قائم الزاویه بوجود بیاد مجددا 8 سانت بالا رفته و از این نقطه به گوشه گردن که یک سانت داخل شده وصل میکنیم . برای این مدل از پارچه های ریون و کشی استفاده میکنیم باید یک مقدار الگو را کوچکتر کنیم . از گوشه ، شانه ، خط حلقه یک سانت داخل میشویم و از خط پهلو 1/5 سانت داخل میشویم خط کمر 1/5 خط باسن 1/5 سانت . برای پشت هم به همین صورت انجام می دهیم .


   ادامه مطلب آموزش دوخت بلوز مدل گره ای


آموزش دوخت یقه دراپه

برای دوخت یقه دراپه یا یقه افتاده یا یقه شل از الگوی پایه استفاده کرده و از پارچه های کشی یا ریون برای این مدل استفاده میکنیم .از خط کارور 3 سانت بالا رفته هلال به سینه وصل میکنیم . 2 سانتی متر از گوشه گردن داخل شانه میشویم از گودی گردن 2 سانت پایین آمده هلال گردن را یک مقدار بیشتر میکنیم . و همینطور بقیه الگو بر طبق شکل رسم می کنیم .


   ادامه آموزش دوخت یقه دراپه


آموزش کمر دوزی

جمعه 5 تیر 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

آموزش کمر دوزی

برای کمر دوزی مستطیل روی راسته پارچه درست می کنیم که کش نیاد و جمع تر نگه دارد . طول دور کمر به اضافه 5 سانتی متر و عرض 9 سانتی متر ، یک سانت از بالا جا گذاشته خط می کشیم برای جای دوخت و همینطور یک سانت از پایین ، از طرفین هم به همین طریق 3 سانت اضافه میماند برای دکمه . 7 سانت بعد از اینکه کناره ها را یک سانت اضافه گذاشتیم باقی میماند نصف میکنیم خط میکشیم 3/5 سانت بدست میاد یک لایه چسب به اندازه 3/5 سانت و به طول کمر برش زده طوری که داخل زاپاس ها نرود .


   ادامه مطلب آموزش کمر دوزی


آموزش دوخت پالتو

سه شنبه 2 تیر 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

آموزش دوخت پالتو

برای دوخت پالتو الگو را روی پارچه انجام دادیم و برش میدهیم درز پهلو را وصل میکنیم دو تا خط پهلو ، خط زیر آستین را روی هم قرار داده و تا قسمتی که لبه آستین برگردد دو سانت بالاتر دوخت میزنیم بعد از پشت کار نوار را گذاشته و به روی کار بر میگردانیم .پایین لباس هم به همین شکل درزهای لباس را دوخته چرت زده شده و برگرانده شده .
سرشانه ها را دوخته بعد از دوخت وسط پشت یقه روی هم قرار میگیرد قسمت زاپاس دوخته می شود ، پشت یقه درست به پشت یقه وصل می شود .دور یقه هم نوار دوزی میشود . آستین را داخل دو تا درزها را بهم وصل کرده میکنیم .

تذکر : الگوی این مدل پالتو قبلا در مطالب قبلی آموزش داده شده.

منبع : آموزش خیاطی خانم عمرانی

   


آموزش دوخت سارافون

سه شنبه 2 تیر 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

آموزش دوخت سارافون

برای سارافون از الگوی پایه استفاده میکنیم . 2 سانت داخل شانه می شویم روی خط کارور 2 سانت داخل حلقه ، روی خط پهلو یک تا 2 سانتی متر برای گشاد شدن می رویم .2 سانتی متر از کمر و 2 سانتی متر از باسن بیرون رفته و بهم وصل میکنیم . از خط حلقه 2 تا 3 سانتی متر پایین میاییم .


   ادامه مطلب آموزش دوخت سارافون


آموزش دوخت سه جاف مخفی

برای سه جاف مخفی برای این روش 2 سانتی که برای دکمه خور لباس باشد که اضافه میکردیم برای این مدل همون الگو را پیاده نمیکنیم 5 تا 7 سانتی متر داخل شانه و دوباره از قسمت پایین برش زده لایه چسب می زنیم روی کار می گذاریم و دوخت میزنیم و به پشت کار بر میگردانیم این قسمت برای قسمت راست است برای قسمت چپ خط یقه را می دوزیم یک پارچه مستطیل به طول دلخواه و عرض 8 سانتی متر یک طرفش را لایه چسب چسبانده به روی هم تا می زنیم قسمت سر و انتهای سه جاف را دوخت میریم و برش میگردونیم . سه جاف راست را دوخته قسمت چپ یقه را دوخته اول سه جاف مخفی را می گذاریم و بعد قسمت بعدی را روی آن برمیگردونیم و هر سه تا را با هم از انتهای یقه می دوزیم .


   ادامه مطلب آموزش دوخت سه جاف مخفی


آموزش دوخت شنل

سه شنبه 2 تیر 1394 نویسنده: لعیا | نوع مطلب :آموزش خیاطی ،آموزش خیاطی خانم عمرانی ،

آموزش دوخت شنل

برای دوخت شنل از دو قد پارچه استفاده میکنیم . (سانتی متر را گوشه گردن گذاشته تا هر اندازه ای که تمایل داشتند اندازه میگیریم ) و عرض 120 سانتی متر . عرض پارچه نصف میکنیم روی دو لای بسته قرار می دهیم کل قد اندازه می زنیم نصف میکنیم علامت می زنیم از روی علامت 7 سانتی متر داخل می شویم 2 سانتی متر به طرف پشت لباس . برای گودی گردن 18 تا 22 سانتی متر کافی است . 24 تا 26 سانتی متر از خط شانه پایین میاییم و مستقیم به سمت پایین دوخت می رویم .


   ادامه مطلب آموزش دوخت شنل


آموزش دوخت یقه آرشال جدا

برای درست کردن یقه آرشال پالتو مورد نظر که داریم درست از خط وسط پشت نصف میکنیم تا انتهای خط شکسته طبق شکل اندازه میزنیم و بلندی یقه میشود خط اریب به طول همون خط به اضافه 5 سانتی متر و به طول 40 سانتی متر خط اریب را میکشیم بعد از بالای این خط 10 سانتی متر پایین تر میاییم و علامت میذاریم . برای اینکه یک مقدار پشت یقه حالت بگیرد 1/5 سانت به طرف بیرون میرویم مجددا خط دیگه ای میکشیم . بعد پهنای یقه که حدودا 13 سانتی متر از خط بیرونی اندازه میزنیم تا 1/2 یقه . این نقاط را بهم وصل میکنیم و درست از 1/2 حالت هلال میکشیم طبق شکل بعد روی خز میذاریم یک آستر و یک پارچه اصلی .


   ادامه مطلب آموزش دوخت یقه آرشال جدا


درباره وبلاگ

جدیدترین متد خیاطی با کاربردی ترین آموزش های خیاطی _ به هنر خیاطی علاقه دارم و این وبلاگ رو به همین دلیل راه انداختم
لعیا

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات